Відбулась виставка-проєкт «Побачити скарби разом!»

10 січня 2023 р. у Івано-Франківський краєзнавчий музей відбулася виставка-проєкт «Побачити скарби разом!», присвячена міжнародному дню шрифта Брайля (3 січня) та дню народження Сергія Параджанова (9 січня).

Виставка доповнює одну з основних музейних концепцій «Дивись, але не торкайся» новими можливостями: «Тепер дивись і торкайся!». Незрячі відвідувачі завдяки спеціальним адаптаціям, створеним науковцями Кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника мають можливість оцінювати твори візуального мистецтва, які є не лише шедеврами мистецтва, а й важливою частиною культурної історії.

Найперше це стосується 5-ти тифлографічних композицій для проекту «Врятуємо скарби разом!»: гуцульський свічник-трійця ХІХ ст., Ікона «Богородиця з Ісусом» Модеста Сосенка, «Коронування Богородиці», «Богородиця-Одигітрія» та «Деісус», відома з фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».

Окрім того представлено перший тактильний каталог для відділу народного мистецтва музею й тифлографічні адаптації на твори світових митців епохи Ренесансу, Бароко, Класицизму, авангардних напрямів мистецтва ХХ століття.

Організатори:

• Центр дослідження стратегій універсального дизайну,
  • Кафедра дизайну і теорії мистецтва Прикарпатський Національний Університет Ім.В.Стефаника (доценти Надія Бабій, Ірина Чмелик),
  • проєкт «Врятуймо скарби разом!» (художник-реставратор Івано-Франківського краєзнавчого музею Валерій Твердохліб),
  • проєкт Сакральне Сучасне (художник Ярема Стецик).